Działaj efektywniej! – vol. IV

Zapraszam Cię do cyklu Działaj efektywniej! , który jest oparty na teorii efektywnych nawyków stworzonych przez Stephana R. Coveya. Opisał 7 zwyczajów, które warto wprowadzić w życie. Dzięki tym elementom jesteśmy w stanie podnieść efektywność swojego życia. Jednak i tu potrzebna jest wytrwałość! Mam nadzieję, że razem uda nam się przyswoić nawyki by…żyło się lepiej!

 

„Działaj efektywniej” – vol. IV – KATEGORIA: WYGRANA 

Jest to jeden z ciekawszych nawyków. Opiera się na przekonaniu, że dóbr wystarczy dla każdego z nas. Sukces jednej osoby nie oznacza straty dla drugiej (tej, która sukcesu jeszcze nie osiągnęła). Istotą tego nawyku jest ciągłe dążenie do obopólnych korzyści na arenie współpracy z innymi. Myślenie „wygrana – wygrana” jest wyjściem do tego by ogół zainteresowanych czuł się zadowolony z podjętej decyzji oraz zobligowany do wcielenia jej w życie.

Strategia „win-win” to wiara w trzecie wyjście 

W tej sytuacji to czy będziemy robić to po mojemu czy twojemu schodzi na drugi plan. Ważne by robić to lepiej.

Zaproszenie…

Spróbuj wybrać relację, w której chciałbyś / chciałabyś zastosować relację „wygrana – wygrana”. Jakie rozwiązanie wybrałby Twój partner? Stwórz listę rezultatów, które byłby wygraną dla Ciebie i dla partnera.

 

Do zobaczenia!

 

#ADVie,

 

[Tekst został stworzony w oparciu o  magazyn „Coaching extra” NR 1/2016]

 

Zobacz także: Dlaczego warto jeść słodycze? 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *